Bratři Klikarovi

Pojďte k nám do Metaldyne a vybudujte si jisté zaměstnání s perspektivou do budoucna! 

Ráda se s Vámi podělím o příběh Filipa a Jana Klikara, kteří měli ve firmě Metaldyne takzvanou „kliku“. To přirovnání a příjmení bratrů Klikarů je zcela náhodné, nicméně jejich příběh je z pohledu personalistiky zajímavý.

Starší z bratrů Jan se vyučil na Středním odborném učilišti řemesel v Moravském Krumlově v oboru automechanik. Jeho přáním bylo servisovat rychlá auta. Nicméně se mu hned po vyučení nezdařilo najít smysluplnou práci anebo pracovní činnost odpovídající jeho vyučení. Pracoval jako závozník, ostraha a tak prostě co se dalo. Mladší Filip se vyučil později na stejné škole řemesel, ale obor zámečník.  Po vyučení se snažil uplatnit jako svářeč, nejlépe v zahraničí.  Pracovní nabídky se ale zrovna nehrnuly. Celý rok nesehnal stálou práci. V loňském roce se oba bratři přihlásili o práci do firmy Metaldyne v Oslavanech. Neodradilo je ani forma agenturního zaměstnání, přes níž musí vlastně skoro každý dělník projít. Byli od května do konce léta zaměstnáni u agentury Trenkwalder, se kterou Metaldyne již dlouhodobě spolupracuje. V každém případě je jejich kariérový příběh zajímavý tím, že ačkoliv převážná většina ostatních agenturních zaměstnanců pracuje mnoho měsíců pod agenturou, než přejdou do kmenového stavu, Jan i Filip měli kliku a pracovní smlouvu dostali od Metaldyne už k 1. září tzn. po třech měsících. Čím se to stalo? Jak se to podařilo?

  • zájem o práci a o výrobní zařízení                                                                
  • příkladná pracovní disciplina
  • schopnost se rychle učit a zaučit

V září je vyslal manažer výroby do Německa na dlouhodobé školení jak obsluhovat a ovládat výrobní zařízení, která v českých závodech Metaldyne ještě nemáme. V německém závodě v Zell a. H. se oba hoši naučili, jak se pracuje na automatizovaných lisech pod názvem Magnetkern, určených pro brzký transfer do českého Metaldyne. Na automatizovaných lisech se sériově vyrábí kovové díly do automobilového průmyslu. Firma jim poskytla na dobu zaučení  tlumočníka a zajistila veškeré potřebné zázemí.  Na svůj pobyt ve Schwarzwaldu  vzpomínají velmi dobře. Přineslo jim to i osobně spoustu zkušeností, poznání. „Byla to prostě nabídka, která se nedá odmítnout“, řekl Filip K.

Dnes jsou připraveni na práci se složitějšími zařízeními, než je většina tradičních pro lisovnu v Oslavanech a mají výborné výhledy  se profesně a odborně rozvíjet dál.  Na otázku „Jak Vás baví práce v Metaldyne? Co byste vyřídili ostatním uchazečům o práci v Metaldyne?“ odpověděli:

Jan: „Na začátku jsem se cítil nejistě, byl jsem skeptický, zda se dostanu do kmenového stavu firmy. Dnes jsem rád, že jsem to na začátku vydržel. Každý den je něco nového a zajímavého; mohu se stále učit a zdokonalovat se a těším se na to, co mě v Metaldyne ještě čeká“. Ostatním zájemcům o práci Jan vyřizuje: „ Jestli chcete stálou práci, nebuďte průměrní a ukažte, že umíte máknout!“

Filip: “Na začátku jsem byl zklamaný z té stereotypní práce a velkého hluku. Ale to jsem vše přetrpěl. Dnes jsem rád, že jsem ze sebe dal tenkrát všechno a tvrdší začátky vydržel. Dnes využívám všechny své vlohy a dovednosti.“

Jednatel společnosti a generální ředitel pan Sebastian Wagner na toto téma říká: „Bratři Klikarovi jsou jen jeden z mnoha příkladů lidí, kteří v naší firmě udělali kariéru. Dokonce náš současný manažer výroby, který je dnes zodpovědný za více jak 130 zaměstnanců, před mnoha lety začínal v naší firmě jako nástrojař. Je to pro mne srdeční záležitost podporovat dobré lidi a rozvíjet je v naší společnosti. Každý může ukázat, co umí.“

Přijďte i Vy do Metaldyne Oslavany spol. s r.o. Tato firma se zahraničním zázemím nabízí neustále další a jistě i pro mnohé z Vás zajímavé pracovní příležitosti.