Kariérní příběhy

Pojďte k nám do Metaldyne a vybudujte si jisté zaměstnání s perspektivou do budoucna!

Bratři Klikarovi

Ráda se s Vámi podělím o příběh Filipa a Jana Klikara, kteří měli ve firmě Metaldyne takzvanou „kliku“. To přirovnání a příjmení bratrů Klikarů je zcela náhodné, nicméně jejich příběh je z pohledu personalistiky zajímavý.

Starší z bratrů Jan se vyučil na Středním odborném učilišti řemesel v Moravském Krumlově v oboru automechanik. Jeho přáním bylo servisovat rychlá auta. Nicméně se mu hned po vyučení nezdařilo najít smysluplnou práci anebo pracovní činnost odpovídající jeho vyučení. Pracoval jako závozník, ostraha a tak prostě co se dalo. Mladší Filip se vyučil později na stejné škole řemesel, ale obor zámečník. Po vyučení se snažil uplatnit jako svářeč, nejlépe v zahraničí. Pracovní nabídky se ale zrovna nehrnuly...

zobrazit celý příběh

Rozhovor s paní Evou Ondráčkovou

Paní Ondráčková, rozená Tůmová, pochází z Mohelna (ca. 15 km od Oslavan). Její příprava na budoucí povolání začala po základní škole v Mohelně výběrem učebního oboru „pánská krejčová“ na SOU v Náměšti nad Oslavou. Do své mateřské dovolené pracovala v oboru a řemeslo „krejčová“ vykonávala ve firmě KRAS, pro který se také vyučila. Pak ale podnik skončil svou činnost, proto přešla do brněnské Drutěvy. Na MD byla paní Ondráčková s dvěma dětmi 7 let a když se z ní vracela do pracovního procesu, nemělo už smysl zůstávat v oboru. „Začala jsem uklízet ve firmě na obrábění kovů – u soukromníka. Byla jsem sice „děvče pro všechno“, ale dostala jsem v této malé firmě šanci postavit se jako obsluha k obráběcímu stroji. Byly jsme tam 2 ženy, ale chovali se k nám hrozně“, vzpomíná Eva O.

zobrazit celý příběh